19 June 2024
Zdrowie

Kwalifikacje pielęgniarek i położnych – kluczem do lepszego bezpieczeństwa pacjentów

  • 17 maja, 2023
  • 3 min read
Kwalifikacje pielęgniarek i położnych – kluczem do lepszego bezpieczeństwa pacjentów

Kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne dla 35 000 osób w ramach projektu Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych”, odbędą się do końca 2023 roku i zostaną sfinansowane w ramach wsparcia Unii Europejskiej w związku z pandemią COVID-19. Całkowita wartość inwestycji sięga 112 mln zł.

Pandemia COVID-19 wykazała, że zdrowie publiczne jest narażone na wiele wyzwań. Z uwagi na to, że zagrożenia epidemiczne przez lata będą nas otaczać, konieczne jest przeznaczanie odpowiednich środków na walkę ze skutkami pandemii oraz na przygotowanie się na kolejne. Projekt „Wsparcie kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych”, stanowi odpowiedź na te wyzwania. Jest to inicjatywa, która ma na celu zwiększenie kompetencji zawodowych personelu medycznego w trosce o bezpieczeństwo pacjentów. Projekt finansowany ze środków unijnych do 2023 roku zapewni bezpłatne szkolenia 35 000 pielęgniarek i położnych z całej Polski bez względu na formę zatrudnienia.

W ramach projektu oferujemy 13 kursów specjalistycznych oraz 3 kwalifikacyjne, które można znaleźć na stronie internetowej www.nipip.pl w zakładce „Projekt”.

Zapraszamy na kolejną konferencję „Kwalifikacje pielęgniarek i położnych a bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów”, organizowaną przez Konferencję Okręgowych Rad Pielęgniarek i Położnych województwa podlaskiego, która odbędzie się 18 maja 2023 roku w hotelu Kurpia Arte w Nowogrodzie (ul. Obrońców Nowogrodu 2).

Prelegenci konferencji to wybitni specjaliści: prof. dr hab. Maria Kózka, dr hab. n. o zdr. Grażyna Iwanowicz-Palus, dr hab. n. o zdr. Aleksandra Gaworska-Krzemińska.

Podczas wydarzenia odbędzie się debata, w której wezmą udział przedstawiciele władz i świata medycznego. Wśród gości znajdą się m.in.: Sebastian Irzykowski, wiceprezes NRPiP, Izabela Metelska, przewodnicząca ORPiP w Łomży, Beata Olejnik, przewodnicząca ORPiP w Białymstoku, Jolanta Wiszniewska, przewodnicząca ORPiP w Suwałkach, Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski, dziekan ds. nauk społecznych, medycznych i nauk o zdrowiu MANS w Łomży dr inż. Piotr Ponichter, JM Rektor MANS dr hab. Roman Engler, Starosta Łomżyński Lech Szabłowski, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Marcin Nieciecki, reprezentant POW NFZ w Białymstoku, Marszałek Województwa Podlaskiego dr Artur Kosicki oraz Elżbieta Olejniczak, Dyrektor Biura Pracy w Łomży. Oprócz nich w debacie wezmą udział również dyrektorzy i pielęgniarki naczelne ze szpitali z regionu.

Konferencja zgromadzi wybitnych specjalistów z dziedziny medycyny, w tym prof. dr hab. Marię Kózkę, dr hab. n. o zdr. Grażynę Iwanowicz-Palus i dr hab. n. o zdr. Aleksandrę Gaworską-Krzemińską.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

Wiadomości Białystok

Wykorzystujemy pliki Cookies.    Polityka prywatności    Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM