30 May 2024
Polityka

Rozwój armii – KPRM odtwarza jednostki wojskowe

  • 5 sierpnia, 2023
  • 4 min read
Rozwój armii – KPRM odtwarza jednostki wojskowe

Polska armia odczuła skutki wieloletnich zaniedbań i decyzji o masowych likwidacjach jednostek wojskowych. Dziś jednak, dzięki podjętym krokom w celu odbudowy naszych finansów, mamy możliwość odnowienia siły naszej armii i zapewnienia bezpieczeństwa naszemu krajowi. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów stara się tworzyć nowe jednostki, zwiększać liczebność wojska oraz modernizować sprzęt.

Premier Mateusz Morawiecki przybył do Wejherowa, by spotkać się z żołnierzami i dowódcami Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej. Podczas tego wizytacji otrzymał informację o tym, że dzięki podniesieniu funduszy na rozwój armii, możliwe stało się zwiększenie stanu osobowego jednostek wojskowych oraz zaopatrzenie ich w najnowocześniejsze wyposażenie.

W związku z tym, że zagrożenia dla Polski są coraz bardziej realne, konieczne jest odbudowanie wielu jednostek wojskowych. W ciągu ostatnich pięciu lat wzmocniliśmy naszą armię, tworząc nowe jednostki i przywracając dawne. Wśród nich znajdują się 14. Suwalski Pułk Artylerii Przeciwpancernej, 10. Dywizja Kawalerii Pancernej, a także 3. Brygada Zmechanizowanych Legionów w Lublinie.

W dzisiejszych czasach, z powodu różnych zagrożeń, wojskowość jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Ataki na Gruzję i Krym uświadomiły nam, jak ważne jest wzmacnianie armii, aby zapewnić bezpieczeństwo Polsce. Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że wojna na Ukrainie i działania grupy Wagnera na Białorusi wymagają, aby Polska była silniejsza militarne, i że tylko dobry rząd może jej w tym pomóc.

Naszym założeniem jest to, aby Polska była silna i bezpieczna. Aby osiągnąć taki cel, powołaliśmy 1. Dywizję Piechoty Legionów, 18. Dywizję Zmechanizowaną oraz Wojska Obrony Terytorialnej, które już dziś liczą ponad 36 tys. żołnierzy. W 2022 roku wzmocniliśmy naszą obronę tworząc Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Wspomagane przez najnowocześniejsze technologie i sprzęt, Polska armia zapewnia bezpieczeństwo naszego kraju.

Regularne ćwiczenia i szkolenia sprawiają, że jej żołnierze są zawsze gotowi do działania. Docelowo liczebność naszej armii wzrośnie do 300 tys., a nasze wyposażenie będzie na najwyższym poziomie. Taka siła zapewnia nam wysoką pozycję w NATO i wzmocni naszą pozycję w Europie.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że Polska może czuć się bezpieczna nawet w trudnych czasach, ponieważ siła jest kluczem do tworzenia spokoju i stabilności.

Dzięki strategicznym inwestycjom w bezpieczeństwo polska armia stała się silniejsza i bardziej zaawansowana technologicznie. W ciągu ostatnich miesięcy Siły Zbrojne RP otrzymały nowoczesne samoloty bojowe, czołgi i broń artyleryjską.

Inwestowanie w potencjał obronny kraju jest niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo Polsce. Środki na modernizację armii pochodzą z budżetu państwa i są wydatkowane w wysokości co najmniej 3 proc. PKB.

Polska odzyskała wolność i niepodległość. Dlatego kraj chce zapewnić swoim obywatelom poczucie bezpieczeństwa poprzez dalszą modernizację i umocnienie potencjału obronnego.

Polska armia staje się coraz bardziej atrakcyjna dla nowych rekrutów, ponieważ zwiększyliśmy minimum wynagrodzenia żołnierzy o prawie 100% w porównaniu do 2015 roku. Obecnie wynosi ono 4960 zł brutto. Do tego dołączyliśmy nowe możliwości służby, takie jak krótkie szkolenia, dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, udział w Wojskach Obrony Terytorialnej lub stała służba w szeregach Sił Zbrojnych RP.

Oferując wyższe wynagrodzenia, elastyczne podejście do rekrutacji i nowoczesne wyposażenie, Wojsku Polskim i jego nowych jednostkach zapewniamy atrakcyjne warunki służby, które przyciągają coraz więcej osób.

PAP SA nie wprowadza żadnych zmian w treści komunikatów publikowanych na swojej stronie. Przyjęte przez nich do publikacji stanowią wersję dostarczoną przez nadawcę, który ponosi pełną odpowiedzialność za jej treść zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

About Author

Wiadomości Białystok

Wykorzystujemy pliki Cookies.    Polityka prywatności    Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM