30 May 2024
Polityka

Minister Jacek Sasin wizytuje Zabrodzie, Kolnę i Łomżę: Zobacz, gdzie odwiedził!

  • 12 października, 2023
  • 4 min read
Minister Jacek Sasin wizytuje Zabrodzie, Kolnę i Łomżę: Zobacz, gdzie odwiedził!

Szanowni Państwo,

Z ogromną radością informujemy, że Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin odwiedził Zabrodzie, Kolno oraz Łomżę, gdzie wygłosił przemowę o wsparciu Polaków. Przesyłamy Wam jej cytaty.

Spotkanie w Zabrodziu

– Dziś możemy mówić o pozytywnych zmianach w polskim społeczeństwie. Realizując programy społeczne i inwestycje infrastrukturalne w samorządach, krajowy budżet zabezpieczył ogromne kwoty pieniędzy. Wspomniany program 500 plus to już 230 mld zł, które przez ostatnie lata trafiły do polskich rodzin. Wykorzystując reformę finansów publicznych, udało nam się też uruchomić Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych, dzięki któremu samorządom przyznano ponad 120 mld zł. – To wszystko jest efektem wieloletniej pracy i wizji, którą mieliśmy razem z śp. prezydentem Lech Kaczyńskim. Chciał on zakończyć podziały na bogatsze i biedniejsze regiony Polski. Dzisiaj jesteśmy świadkami tego, że woj. lubelskie ma jedynie 52 proc. średniej zamożności UE, podczas gdy Warszawa i okręg podwarszawski mają aż 167 proc. średniej unijnej. Wkraczamy w nowy etap, w którym musimy wspólnie zmierzyć się z wyzwaniami przed nami.

Woj. mazowieckie oferuje szeroki wachlarz możliwości. Z jednej strony istnieje bogata Warszawa, która może być motorem napędowym dla całego regionu, z drugiej zaś strony wciąż istnieją tereny, które wymagają wsparcia, aby móc się rozwijać. Dlatego też jestem zadowolony, że tutaj, w powiecie wyszkowskim, mamy szansę wykorzystać odpowiednie środki do budowania przyszłości dla mieszkańców.

Dzięki wprowadzeniu 13., 14. emerytury, godnym waloryzacjom świadczeń oraz programowi darmowych leków dla seniorów powyżej 65. roku życia, Polacy mają teraz prawo do godnego życia, niezależnie od miejsca zamieszkania. Jest to niezwykłe osiągnięcie, którego satysfakcja znacząco wpływa na miliony polskich seniorów, dotkniętych dotychczas biedą. Jest to też wielka duma, ponieważ nie ma już podziałów na Polaków różnych kategorii – wszyscy są równi i mają prawo do jednakowych warunków życia.

Spotkanie w Kolnie

– Doceniamy szczególne zaangażowanie tych z Was, którzy tworzą życie społeczne w lokalnych środowiskach. Dziś jesteśmy tutaj, by uhonorować Kółka Gospodyń Wiejskich, druhen i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych – grupy, które w szczególny sposób wpływają na życie naszej społeczności.

Jako Minister Aktywów Państwowych jestem dumny, że spółki Skarbu Państwa angażują się w realizację istotnego wspierania działalności KGW czy OSP. Poprzez działania wspierane przez budżet MSWiA, narodowy i wojewódzki fundusz ochrony środowiska, fundusze samorządów oraz własne środki, państwo wykazuje się wyjątkową społeczną odpowiedzialnością.

Wspieranie aktywności w regionach lokalnych jest szczególnie ważne dla spółek Skarbu Państwa. Dlatego wsparcie inicjatyw społecznych, sportowych, kulturalnych, czy też Koł Gospodyń Wiejskich, OSP-ów i Ludowych Zespołów Sportowych jest dla nas priorytetem. Pragniemy, aby ta polityka była kontynuowana i dzisiaj zapewniamy, że będziemy dążyć ku temu.

Spotkanie w Łomży

Udało się wykorzystać miliony oraz dziesiątki milionów z budżetu rządowego, żeby wesprzeć samorządy. W całym kraju było to ponad 120 miliardów złotych, a po dodaniu pieniędzy na zabytki, Kolej+ oraz program dworcowy – kwota ta wzrosła do aż 145 miliardów. Łomża również skorzystała na tym programie, m.in. dzięki odtworzeniu połączenia z Białymstokiem. To imponujące osiągnięcie, które zasługuje na szacunek!

PAP SA publikuje komunikaty bez wprowadzania jakichkolwiek zmian w ich treści, zgodnie z wersją otrzymaną od nadawcy. Nadawca jest odpowiedzialny za treść komunikatu, zgodnie z zapisami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

Wiadomości Białystok

Wykorzystujemy pliki Cookies.    Polityka prywatności    Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM