30 May 2024
Polityka

Ekologiczne rolnictwo andndash; przegląd wyników III edycji konkursu wiedzy

  • 20 listopada, 2023
  • 2 min read
Ekologiczne rolnictwo andndash; przegląd wyników III edycji konkursu wiedzy

Sekretarz Stanu Rafał Romanowski uroczyście wręczył nagrody w ramach III edycji konkursu „Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym”, który skierowany był do uczniów szkół rolniczych. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi było głównym organizatorem tego wydarzenia, które odbyło się w Warszawie w czwartek.

Odbyły się zmagania, w których młodzi ludzie testowali swoją wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego. Uczestnicy rywalizowali ze sobą, prezentując swoją wiedzę i umiejętności w nagrodzonym konkursie.

Konkurs ma na celu:

1. Promowanie wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz żywności ekologicznej wśród uczniów szkół rolno-spożywczych.

2. Zainteresowanie młodzieży rozwojem rolnictwa ekologicznego.

Pan Rafał Romanowski podkreślił, że jest niezwykle ważne, aby młode pokolenie, które wkrótce będzie odpowiedzialne za system rolnictwa ekologicznego, posiadało wiedzę nie tylko na temat uprawy, lecz także o tym, jak łączyć hodowlę zwierząt z rolnictwem ekologicznym.

Sekretarz stanu Rafał Romanowski podkreślił, że dzięki przygotowaniu merytorycznemu uczniów przez ich pedagogów, rolnictwo ekologiczne ma szansę na dalszy, znaczący rozwój. Jest to marzenie każdego ministra odpowiedzialnego za rolnictwo ekologiczne.

Laureaci Konkursu otrzymali następujące wyróżnienia:

I miejsce: Grażyna Fabian, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach.

II miejsce: Szymon Ziemkiewicz, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu.

III miejsce: Patryk Barteczka, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie.

Pierwsze wyróżnienie: Stanisław Motylewski, Zespół Szkół w Rypinie.

Drugie wyróżnienie: Grzegorz Gniewek, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Czernichowie.

Rafał Romanowski, wiceminister w Ministerstwie Rolnictwa, podziękował organizatorom konkursu za staranne przygotowanie wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom za udział.

– Gratuluję wszystkim zwycięzcom, a także wyróżnionym uczestnikom. Wasz udział w konkursie stanowi zaszczyt dla dziedziny rolnictwa ekologicznego – powiedział sekretarz stanu Rafał Romanowski.

Organizatorzy przedsięwzięcia

Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, działające we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej oraz Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego.

PAP SA nie wprowadza żadnych zmian do treści publikowanych w serwisie. Odpowiedzialność za treść komunikatu ponosi jego nadawca, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

About Author

Wiadomości Białystok

Wykorzystujemy pliki Cookies.    Polityka prywatności    Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM