16 July 2024
Polityka

Radosne dzieciństwo w Krupnikach dzięki Unii Europejskiej

  • 8 sierpnia, 2023
  • 2 min read
Radosne dzieciństwo w Krupnikach dzięki Unii Europejskiej

Ponad 310 tys. zł, w tym 200 tys. zł pochodzących z funduszy europejskich, zostało przeznaczone na budowę placu zabaw dla dzieci w Krupnikach (woj. podlaskie). Kolejnym projektem, jaki zamierzają zrealizować tamtejsi samorządowcy, jest budowa siłowni pod chmurką.

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński zaznaczył, że biorąc pod uwagę wysoki koszt budowy placu zabaw w Krupniku, trzeba było poszukać innego źródła finansowania niż fundusz sołecki.

„Z analizy rynku funduszy europejskich wynikało, że naszym najlepszym wyborem było skorzystanie z Lokalnej Grupy Działania NAREW. Złożyliśmy wniosek do urzędu marszałkowskiego, który został pozytywnie oceniony, a w efekcie otrzymaliśmy cenne dofinansowanie” – oznajmił Wardziński.

Innowacyjny plac zabaw usytuowany jest na nieużytkowanej działce o powierzchni ponad 400 m2, należącej do gminy. Młodzi użytkownicy mogą korzystać z kilkunastu przyrządów do zabawy, zaś opiekunowie zrelaksować się pod wygodnymi siedziskami, które znajdują się w przestronnej wiacie. To doskonałe miejsce dla dzieci i ich rodziców, aby spędzić czas na świeżym powietrzu.

„Cieszy, że nie każda działka należąca do gminy musi iść na sprzedaż, że można też przeznaczyć cenne przecież tereny na potrzeby lokalnych społeczności. Jestem pewien, że to miejsce będzie miejscem integracji mieszkańców Krupnik” – mówił wicemarszałek województwa podlaskiego Sebastian Łukaszewicz.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

Wiadomości Białystok

Wykorzystujemy pliki Cookies.    Polityka prywatności    Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM