30 May 2024
Polityka

Minister Jacek Sasin odwiedza Supraśl i Białystok – Przyglądajmy się!

  • 13 września, 2023
  • 4 min read
Minister Jacek Sasin odwiedza Supraśl i Białystok – Przyglądajmy się!

Ministerstwo Aktywów Państwowych z dumą informuje o wizycie Pana ministra Jacka Sasina. W ramach wizyty minister Jacek Sasin odwiedził prezentację kartki pocztowej dotyczącej zniszczeń wojennych wydanej przez Pocztę Polską. Następnie Pan minister udał się do ośrodka treningowego Jagiellonia Białystok, gdzie podpisał umowę na dofinansowanie stadionu klubu. Przy tej okazji zostały także przekazane cytaty z przemówień Pana ministra.

Ministerstwo Aktywów Państwowych dziś dostarczyło kolejnych dobrych informacji o działaniach Pana ministra Jacka Sasina. Minister wziął udział w prezentacji kartki pocztowej dot. zniszczeń wojennych wydanej przez Pocztę Polską, a następnie odwiedził ośrodek treningowy Jagiellonia Białystok, gdzie podpisał umowę na dofinansowanie stadionu klubu. Ministerstwo przekazuje słowa Pana ministra.

Nasz program prezentowany kilka dni temu zawierał szeroki zakres wsparcia i dbałości o nasze dziedzictwo. Aby zapewnić jego ochronę i odtwarzanie, powołaliśmy Narodową Agencję Rewitalizacji Dziedzictwa, która w przyszłości będzie nad tym czuwać.

Chcemy wykorzystać nasz program „odzyskiwania Polski” do przywrócenia zabytków, które ucierpiały wskutek trudnych momentów w naszej historii – wojen, zaborów, okupacji. Supraśl był wyjątkowy, ponieważ odbudowa wspaniałej świątyni oraz zachowanie tradycji tamtego miejsca zakończyły się wiele lat temu. Dzięki temu programowi będziemy mogli przywrócić naszym zabytkom dawną świetność.

Odszkodowania wojenne to ważny temat w świetle zniszczeń, które dotknęły Polskę w czasie II wojny światowej. Podczas okupacji przez Niemców i Związek Sowiecki liczne straty ludzkie i materialne pozostawiły trwałe blizny w historii naszego narodu. Gdyby nie te tragedie, Polska miałaby dziś zupełnie inną sytuację i bogactwo. Dlatego też sprawa odszkodowań wojennych jest nadal istotnym tematem dyskusji, który musi być odpowiednio rozpatrzony.

Polska ma prawo i obowiązek dochodzenia zadośćuczynienia za straty poniesione w jej historii. Jest to nie tylko sprawiedliwość dla tych ludzi, którzy ucierpieli i nie dożyli dzisiejszych dni, ale również obowiązek wobec przyszłych pokoleń, aby pamięć o tamtym okresie życia nie została zapomniana i aby wpłynęła na naszą obecną rzeczywistość.

Prezydent Lech Kaczyński jako prezydent Warszawy przeprowadził szczegółowe obliczenia dotyczące strat poniesionych przez nasz kraj w wyniku okupacji niemieckiej. Wyliczenia te potwierdziły, że straty te szacowane są na astronomiczną kwotę 6 bilionów 220 miliardów złotych. Taka kwota odpowiada 10-ciu rocznym budżetom państwa. Utracone przez nas pieniądze mogłyby wesprzeć nasz kraj w rozwoju, bogactwie i lepszej teraźniejszości. Dlatego też, apelujemy do władz, aby te środki do nas wróciły i abyśmy mogli odzyskać to, co niemieccy okupanci nam odebrali.

Pałac Saski i Monaster Supraski to pamiątki po wielkiej kulturze i tradycjach Polaków, które niestety zostały zniszczone przez okupantów niemieckich. Symboliczne znaczenie tych miejsc mówi o trudnej historii naszego narodu.

Spośród wszystkich firm należących do Skarbu Państwa Orlen jest największym sponsorem sportu w Polsce. Obecnie można zaobserwować wzrost wydatków na sponsoring sportu, szacowany na kwotę 1,22 mld zł w 2022 roku. Firmy energetyczne, instytucje finansowe, banki i PZU wspierają polski sport, co świadczy o ich wielkim zaangażowaniu w tę dziedzinę.

Rząd postanowił przeznaczyć 2.3 mln zł na zadaszenie boiska pneumatycznego, pokazując tym samym swoje zaangażowanie w promowanie aktywności fizycznej, szczególnie wśród młodych ludzi.

Inwestowanie w sport to działanie z głęboką wiarą w jego wartość. Środki przeznaczane przez rząd, budżet państwa i spółki Skarbu Państwa nie są tylko uzupełnieniem naszej polityki zdrowotnej, ale także powodem do dumy. Poprzez wsparcie sportu, możemy wspierać i rozwijać młodych ludzi, dając im okazję do realizacji ich pasji.

PAP SA zachowuje pełną integralność komunikatów publikowanych w serwisie, dostarczonych w takiej formie, w jakiej zostały nadane przez ich nadawcę. Nadawca ponosi odpowiedzialność za treść komunikatu, zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy o prawie prasowym. (PAP)


Źródło: pap-mediaroom.pl

About Author

Wiadomości Białystok

Wykorzystujemy pliki Cookies.    Polityka prywatności    Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM