23 April 2024
Polityka

Minister Jacek Sasin w Podlaskiem: Przegląd inwestycji państwowych

  • 13 września, 2023
  • 4 min read
Minister Jacek Sasin w Podlaskiem: Przegląd inwestycji państwowych

Ministerstwo Aktywów Państwowych ma zaszczyt poinformować, że w dniu dzisiejszym Minister Jacek Sasin wziął udział w prezentacji kartki pocztowej dot. zniszczeń wojennych wydanej przez Pocztę Polską. Minister Sasin odwiedził także ośrodek treningowy Jagiellonia Białystok, podpisując umowę na dofinansowanie stadionu i zakup zadaszenia boiska. Poniżej znajdują się cytaty z przemówień Pana ministra.

Dzięki naszemu programowi, jakiego prezentację przeprowadziliśmy kilka dni temu, przewidzieliśmy szeroką gamę działań mających na celu ochronę i odnowienie dziedzictwa narodowego. Aby to ukończyć, utworzymy Narodową Agencję Rewitalizacji Dziedzictwa, która zajmie się jego ochroną, odnowieniem i reaktywacją, aby zapewnić, że będzie ono przetrwać w przyszłości.

Bardzo dumni jesteśmy z tego, że w Supraślu odzyskaliśmy upamiętnienie Polski: piękna świątynia, która została odbudowana i wyposażona we wszystko, co potrzebne do zachowania tradycji. Jesteśmy zdeterminowani, aby wykorzystać ten program do dalszego odzyskiwania naszego kraju, abyśmy mogli cieszyć się wspaniałymi zabytkami, jakie przetrwały przez wieki. Dzięki wsparciu rządu i innym instytucjom będziemy w stanie odbudować wszystko to, co zostało utracone w ciągu lat.

Odszkodowania wojenne są ważnym tematem, któremu należy się szczególna uwaga. Tragedia i cierpienia, które Polska doznała w wyniku okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej, odcisnęły piętno na całym narodzie. Straty, które naród poniósł, zarówno materialne, jak i ludzkie, są nie do oszacowania. Zniszczenia tego rodzaju doprowadziły do zmiany biegów historii i do dzisiaj mają wpływ na życie Polaków. Dlatego też jest konieczne, aby Polska domagała się sprawiedliwych odszkodowań wojennych, aby w jakiś sposób wyrównać straty poniesione w trakcie wojny.

Szczególnym obowiązkiem wobec przeszłości jest wyrównanie strat, które wciąż mają wpływ na naszą współczesność. Dzisiaj mamy prawo i obowiązek domagania się zadośćuczynienia. To jest nasz obowiązek nie tylko wobec pokoleń, które cierpiały, ale również wobec Polski współczesnej, która pamięta te straty.

Śp. Prezydent Lech Kaczyński wyraził chęć policzenia strat poniesionych przez Polskę w wyniku działań niemieckich okupantów. Skala strat okazała się niemalże astronomiczna, wynosząc ponad 6 bilionów 220 miliardów złotych. Stanowi to 10-krotność budżetu państwa i stanowi ogromną okazję do inwestycji w rozwój, bogactwo i lepszą przyszłość. Należy zażądać, aby wszystkie te środki zostały wykorzystane do odzyskania tego, co Niemcy zniszczyli podczas okupacji, a także do budowania wspaniałej przyszłości Polski.

Pałac Saski i Monaster Supraski są bolesną przypomnieniem okupacji niemieckiej w Polsce. Pomimo niszczenia tych budynków, wartości kulturowe, jakie przedstawiają, są niezapomniane.

Polskie spółki Skarbu Państwa są ważnymi partnerami wspierającymi polski sport. Dzięki wysokim nakładom finansowym w 2022 roku, te instytucje przyczyniły się do wzrostu wydatków na sponsoring sportowy o 1,22 mld zł. Orlen jest największym sponsorem, jednakże inne firmy – energetyczne, instytucje finansowe, banki, PZU – aktywnie przyczyniają się do rozwoju polskiego sportu.

Rząd naszego kraju przeznaczył aż 2,3 mln zł na zadaszenie boiska pneumatycznego, co jest wyrazem jego zaangażowania w szerzenie kultury fizycznej wśród młodych ludzi, aby mogli oni korzystać z uprawiania sportu.

Sport to coś więcej niż tylko zwykła aktywność fizyczna. Wspieranie sportu to wspieranie młodych ludzi, którzy wykorzystują swoje pasje i zaangażowanie, by osiągnąć sukces. To dlatego te środki rządowe, budżetowe i ze spółek Skarbu Państwa przeznaczane na sport są tak ważne – nie tylko uzupełniają naszą politykę zdrowotną, ale przede wszystkim dają powód do dumy i satysfakcji. Inwestowanie w młodych ludzi jest naszym głębokim przekonaniem i nie są to przypadkowe działania.

PAP SA zastrzega sobie prawo do publicznego udostępniania komunikatów bez wprowadzania w ich treści jakichkolwiek zmian. Osoba lub instytucja nadająca komunikat będzie ponosiła odpowiedzialność za jego treść, zgodnie z przepisami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Wiadomość pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

Wiadomości Białystok

Wykorzystujemy pliki Cookies.    Polityka prywatności    Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM