30 May 2024
Polityka

Minister Sasin w Podlasiu: szansa na rozwój regionu

  • 21 września, 2023
  • 2 min read
Minister Sasin w Podlasiu: szansa na rozwój regionu

Ministerstwo Aktywów Państwowych przedstawia informację o wizycie ministra Jacka Sasina w Augustowie. Była to okazja do dyskusji na temat rozwoju infrastruktury w regionie Podlasia.

Minister Sasin w swojej przemowie podkreślił wagę działań na rzecz zmiany podziału Polski na A i B, a także działań mających na celu powstrzymanie wyludniania się terenów województwa podlaskiego.

Jako przykład wskazano, że aż dziewięć spośród dziesięciu najszybciej wyludniających się gmin w Polsce leży na Podlasiu i wiele młodych osób wyjeżdża stąd do dużych miast, albo za granicę.

Fundusze rządowe zmieniły życie mieszkańców Augustowa. Przez ostatnie 8 lat nasze rządy przeznaczyły znaczne środki na inwestycje, które są odpowiedzią na wiele dziesięcioleci marzeń mieszkańców. Dzięki temu mieszkańcy naszego kraju mogą poczuć, że mają silnego i dbającego o ich potrzeby rząd, który chce realizować ich aspiracje.

Inwestycje lokalne są kluczem do rozwoju Polski Wschodniej i stanowią uzupełnienie do wielkich inwestycji, które są finansowane z budżetu państwa. Infrastruktura komunikacyjna jest niezbędna do wykorzystania potencjału tego regionu i stworzenia warunków do przeprowadzania innych inwestycji.

Ulepszenie infrastruktury transportowej na Podlasiu zniweluje istniejące bariery między regionami, a także umożliwi załatanie luki w zakresie komunikacji między nimi.

Via Carpatia, Via Baltica i droga S8, która ma kosztować ponad 5 mld zł, to wielkie inwestycje drogowe w regionie Podlasia, dzięki którym Augustów będzie miał połączenie drogowe z resztą Polski i Europy.

Stale rosnące wydatki na obronność naszego kraju, wzmożone wysiłki w celu wzrostu liczebności armii do 180 tysięcy – to wszystko wspierać będzie nasze bezpieczeństwo. Dzięki temu Polacy, a także mieszkańcy Podlasia i Augustowa, mogą czuć się w pełni bezpieczni i chronieni.

PAP SA gwarantuje, że komunikaty publikowane w serwisie PAP są dostarczane w oryginalnej formie i treści. Zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe to nadawca odpowiada za zawartość tych komunikatów.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

About Author

Wiadomości Białystok

Wykorzystujemy pliki Cookies.    Polityka prywatności    Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM