20 April 2024
Polityka

CIS: W Sejmie wręczono nominacje nowym członkom Kolegium Najwyższej Izby Kontroli (komunikat)

  • 29 lutego, 2024
  • 2 min read
CIS: W Sejmie wręczono nominacje nowym członkom Kolegium Najwyższej Izby Kontroli (komunikat)

Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że w czwartek szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki, w imieniu marszałka Sejmu Szymona Hołowni, wręczył akty powołania ośmiu nowym członkom kolegium Najwyższej Izby Kontroli.

Do składu organu zostali powołani: prof. dr hab. Adam Mariański, prof. dr hab. Mariusz Jabłoński, dr Karol Bielski, dr Sylweriusz Królak, Janusz Pawelczyk, dr Tomasz Sobecki, Piotr Walczak i Agnieszka Rejmer-Kopania.

Zgodnie z ustawą o Najwyższej Izbie Kontroli, kolegium NIK ma wiele zadań, w tym zatwierdzanie analizy wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej, a także sprawozdawanie z działalności NIK, uchwalanie opinii w sprawie absolutorium dla Rady Ministrów, opiniowanie informacji prezesa NIK o wynikach szczególnie ważnych kontroli i uchwalanie planów prac Izby. Kolegium składa się z prezesa NIK jako przewodniczącego, wiceprezesów, dyrektora generalnego Izby i 14 członków powoływanych przez Marszałka Sejmu na wniosek prezesa NIK po konsultacji z odpowiednią komisją sejmową. Członkowie kolegium to 7 przedstawicieli nauk prawnych lub ekonomicznych oraz 7 dyrektorów kontrolnych jednostek organizacyjnych NIK lub radców prezesa Izby.

Komunikaty publikowane w serwisie PAP są prezentowane w formie dostarczonej przez nadawcę, bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść zgodnie z postanowieniami art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Informacja dystrybuowana przez: pap-mediaroom.pl

About Author

Wiadomości Białystok

Wykorzystujemy pliki Cookies.    Polityka prywatności    Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM