21 November 2024
Polityka

Innowacje w Gminie – Zwycięzcy Konkursu Biznes Dobry Dla Gminy 2023

  • 17 listopada, 2023
  • 6 min read
Innowacje w Gminie – Zwycięzcy Konkursu Biznes Dobry Dla Gminy 2023

Podczas gali w Warszawie Serwis Samorządowy PAP ogłosił laureatów pierwszej edycji konkursu „Biznes Dobry dla Gminy 2023”. Konkurs był skierowany do firm, które w znacznym stopniu wpływają na lokalny rozwój oraz aktywnie współpracują z miejscowymi samorządami. Laureaci otrzymali nagrody za swoje wyjątkowe zaangażowanie i osiągnięcia w tym zakresie.

Konkurs „Biznes Dobry dla Gminy” ma na celu uznanie i wyróżnienie firm, które znacząco przyczyniają się do poprawy jakości życia lokalnej społeczności, jak również wspieranie pozytywnych relacji między przedsiębiorcami a samorządami oraz zwiększanie zaufania do samorządów.

Konkurs skupiał się na działaniach podjętych przez przedsiębiorców w celu poprawy warunków życia mieszkańców, w tym tworzenia miejsc pracy, dbałości o środowisko naturalne, edukacji i aktywizacji społecznej.

Kapituła, w której skład weszli przedstawiciele środowiska naukowego, samorządowego, przedsiębiorców oraz redakcji Serwisu Samorządowego PAP, wybrała pośród kandydatów zgłoszonych przez same gminy laureatów. W skład Kapituły weszli: Adam Abramowicz, rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców; Anna Banasik, redaktor naczelna Serwisu Samorządowego PAP; prof. Paweł Bartoszczuk, Szkoła Główna Handlowa; Małgorzata Pachecka, wójt Gminy Michałowice; prof. Jacek Sierak, Szkoła Główna Handlowa; Milan Ušák, burmistrz Gminy Siechnice.

Kapituła zwróciła uwagę na 228 opisów zaangażowania przedsiębiorców na rzecz lokalnego rozwoju z 16 województw. Po analizie wszystkich zgłoszonych kandydatur wybrano 41 laureatów.

  • Elektra-Service Sp. z o.o. (zgłoszony przez Miasto Bydgoszcz)
  • Kamieniołom Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Strzelno)
  • Komandor A. Kowalski Sp. J. (zgłoszony przez Gminę Strzelno)

Przyznano następujące nagrody w konkursie „Biznes Dobry Dla Gminy 2023” według województw:

Województwo Dolnośląskie reprezentują: Sonel S.A. (zgłoszony przez Miasto Świdnica), Centrum Budowlane SiRbud D. Barańska, D. Sip, Sp. J. (zgłoszony przez Miasto Wałbrzych) oraz Libertador Sp. z o.o. (zgłoszony przez Miasto Wałbrzych).

Województwo Kujawsko-Pomorskie reprezentują: Elektra-Service Sp. z o.o. (zgłoszony przez Miasto Bydgoszcz), Kamieniołom Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Strzelno) oraz Komandor A. Kowalski Sp. J. (zgłoszony przez Gminę Strzelno).

Laureaci konkursu „Biznes Dobry Dla Gminy 2023” otrzymali zaszczytny tytuł i stali się ambasadorami dla swoich województw, zapewniając im wsparcie i dobre imię.

Województwo kujawsko-pomorskie:

  • LPP (zgłoszony przez Gminę Brześć Kujawski)
  • Mondi Świecie S.A. (zgłoszony przez Gminę Świecie)

Województwo lubelskie:

  • Billennium – oddział lubelski (zgłoszony przez Miasto Lublin)
  • SKENDE (zgłoszony przez Miasto Lublin)

Województwo lubuskie:

  • ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Sulechów)

Województwo łódzkie:

  • WIELTON S.A. (zgłoszony przez Gminę Wieluń)
  • JAWN-e Kancelaria Podatkowa Biegłego Rewidenta Sp. z.o.o. (zgłoszony przez Miasto Zgierz)

Województwo małopolskie:

Województwo Mazowieckie z dumą ogłasza, że przedsiębiorstwo Produkcji Lodów Koral Sp. j. zostało zgłoszone przez Miasto Nowy Sącz, a Roeslein & Associates Poland Sp. z o.o. zostało zgłoszone przez Gminę Dębno. Województwo Mazowieckie jest dumne, że te dwa przedsiębiorstwa są częścią regionu.

Do Województwa Opolskiego zgłoszono trzy firmy, którymi są: PPH „Formika” Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Brwinów), Pruszyński Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Michałowice) oraz Bukat sp. z o.o. Hurtownia Warzyw i Owoców (zgłoszony przez Gminę Stare Babice).

Województwo Podkarpackie wybrało trzy podmioty do realizacji projektu: Górażdże Cement S.A. zgłoszonego przez Gminę Gogolin, Emka S.A. zgłoszonego przez Gminę Kędzierzyn-Koźle oraz Zakład Usług Transportowo-Sprzętowych RUDATOM Dariusz Sznotala zgłoszonego przez Gminę Łubniany.

Gmina Stalowa Wola zgłosiła do Województwa Podlaskiego dwie instytucje finansowe: Bagpak Polska Sp. z. o. o. oraz Nadsański Bank Spółdzielczy.

Województwo Pomorskie reprezentuje ASPI sp. z o.o. sp.k., zgłoszony przez Miasto Suwałki. Natomiast Województwo Śląskie reprezentują Uzdrowisko Ustka Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Miasta Ustka), LPP SA (zgłoszony przez Gminę Miasta Gdańska), Markos Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Słupsk), PREFABET Osława Dąbrowa S.A. (zgłoszony przez Gminę Studzienice), Olivia Business Centre Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Miasta Gdańsk) oraz ASTE Sp. z o.o. (zgłoszony przez Gminę Miasta Gdańsk).

Województwo Pomorskie posiada ASPI sp. z o.o. sp.k., który został zgłoszony przez Miasto Suwałki. Natomiast Województwo Śląskie reprezentują firmy Uzdrowisko Ustka Sp. z o.o. (Gmina Miasta Ustka), LPP SA (Gmina Miasta Gdańska), Markos Sp. z o.o. (Gmina Słupsk), PREFABET Osława Dąbrowa S.A. (Gmina Studzienice), Olivia Business Centre Sp. z o.o. (Gmina Miasta Gdańsk) oraz ASTE Sp. z o.o. (Gmina Miasta Gdańsk).

W Województwie Świętokrzyskim do głosowania zgłoszono trzy firmy: Cemex Polska (zgłoszony przez Gminę Rędziny), POL-EKO Sp. Komandytowa (zgłoszony przez Miasto Wodzisław Śląski) oraz MMJ Janos M. (zgłoszony przez Miasto Siemianowice Śląskie).

Województwo Warmińsko-Mazurskie uznało trzy firmy za kwalifikujące się do programu: Fabryka Kotłów „SEFAKO” S.A. (zgłoszona przez Gminę Sędziszów), Balkar Technology Sp. z o.o. (zgłoszona przez Gminę Staszów) i Axel Media (zgłoszona przez Miasto Kielce). Wszystkie te firmy będą teraz uczestniczyć w programie województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Dwie firmy wyłonione w województwie wielkopolskim to Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska OSM Giżycko (zgłoszona przez Miasto Giżycko) oraz Michelin Polska Sp. z.o.o. (zgłoszona przez Miasto Olsztyn).

Oświadczenie dotyczy następujących firm zlokalizowanych na terenie Województwa Zachodniopomorskiego: Adams Group zgłoszonego przez Gminę Kobyla Góra, Vet-Lab Brudzew zgłoszonego przez Gminę Brudzew, Gebhardt Stahl Polska Sp. z o.o. zgłoszonego przez Gminę Stare Miasto oraz KM Import Sp. z o.o. zgłoszonego przez Gminę Szydłowo.

Konkurs „Biznes Dobry dla Gminy” został otwarty dla dwóch firm: Homanit Polska sp. z o.o i spółka komandytowa (zgłoszonej przez Gminę Karlino) oraz Garo Polska Sp. z o.o. (zgłoszonej przez Gminę Miasta Szczecin). Akcja objęta jest patronatem wielu związków gmin, miast i powiatów, a także Ministerstwa Rozwoju i Technologii.


Źródło: pap-mediaroom.pl

About Author

Wiadomości Białystok

Wykorzystujemy pliki Cookies.    Polityka prywatności    Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM