21 July 2024
Gospodarka i Biznes

Środy z KSeF – nowe możliwości dla mikroprzedsiębiorców

  • 4 grudnia, 2023
  • 3 min read
Środy z KSeF – nowe możliwości dla mikroprzedsiębiorców

Wiosenno-jesienne szkolenia w ramach Akademii e-marketingu wzbogaciły wiedzę właścicieli małych i średnich biznesów. Wydarzenia odbywały się w najważniejszych miastach Polski, takich jak Katowice, Gdańsk, Warszawa, Białystok, Kraków, Lublin, Poznań i Wrocław. Uczestnicy otrzymali wskazówki dotyczące skutecznego marketingu online oraz zapoznali się z narzędziami, które pomogą w budowaniu strategii reklamy firmy w Internecie. Spotkania stały się również okazją do poznania nowych kontaktów biznesowych, co jest szczególnie ważne w lokalnym otoczeniu. Specjalnym gościem spotkań na Śląsku, Pomorzu i Mazowszu był mistrz olimpijski – Robert Korzeniowski.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa zapraszają na ogólnopolskie spotkania informacyjne dla mikroprzedsiębiorców dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Cykl spotkań rozpocznie się połową listopada i potrwa do połowy grudnia w każdą środę w wszystkich województwach. Udział we wszystkich webinariach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

KSeF będzie obowiązkowym systemem e-faktur od 1 lipca 2024 r. dla czynnych podatników VAT. Wszystkie transakcje będą dokumentowane w formie faktur ustrukturyzowanych. Dla firm zwolnionych z VAT obowiązek e-fakturowania wejdzie w życie od 1 stycznia 2025 r. Dlatego już teraz warto poznać nowe zasady wystawiania e-faktur i przetestować bezpłatne narzędzia KSeF.

Ministerstwo Finansów zachęca wszystkich mikroprzedsiębiorców do wzięcia udziału w webinariach i uczestnictwa w szkoleniach dotyczących KSeF. Umożliwi to przygotowanie się do systemu, który będzie obowiązkowy już za dwa lata.

KSeF to bezpłatne narzędzie oferujące wsparcie dla podatników. Dzięki niemu możliwe będzie wystawianie, przesyłanie i archiwizowanie e-faktur. Korzystanie z KSeF pozwoli na usprawnienie procesów księgowych i obniżenie kosztów administracyjnych związanych z wystawianiem faktur.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa zapraszają do wzięcia udziału w webinariach i szkoleniach dotyczących KSeF. To doskonała okazja do przygotowania się do obowiązkowego systemu e-faktur, który będzie wprowadzony w lipcu 2024 r. i 1 stycznia 2025 r. dla podatników zwolnionych z VAT.

Jeśli nie mieliście dotychczas okazji wziąć udziału w naszych bezpłatnych webinariach, to mamy dla Was jeszcze dwie okazje! Odbędą się one 6 grudnia i 13 grudnia – do tej pory wzięło w nich udział już około 15 tys. osób.

Eksperci Krajowej Administracji Skarbowej zapraszają na cykl webinariów, w których opowiedzą o najnowszych zasadach fakturowania w Polsce, uwierzytelnieniu w KSeF i nadawaniu uprawnień, różnicy pomiędzy fakturą elektroniczną a e-Fakturą, wystawianiu i otrzymywaniu faktur w KSeF, bezpłatnych narzędziach KSeF oraz miejscu, w którym znaleźć komunikaty, informacje i odpowiedzi na pytania.

Jeśli chcesz wziąć udział w webinariach, zapoznaj się z adresami stron internetowych izb administracji skarbowej i urzędów skarbowych aby uzyskać szczegółowe informacje, w tym godziny spotkań i linki do nich.

Serdecznie zapraszamy!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o KSeF, odwiedź naszą stronę internetową pod adresem www.podatki.gov.pl/ksef.

UWAGA: wszelkie komunikaty publikowane w serwisie PAP są dostarczane przez nadawcę bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

About Author

Wiadomości Białystok

Wykorzystujemy pliki Cookies.    Polityka prywatności    Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM