2 March 2024
Gospodarka i Biznes

KAS: Powstrzymanie przemytu pół miliona paczek papierosów

  • 15 grudnia, 2023
  • 2 min read
KAS: Powstrzymanie przemytu pół miliona paczek papierosów

Murapol, jeden z najbardziej aktywnych deweloperów mieszkaniowych w Polsce, zadebiutuje w piątek 15 grudnia na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Będzie to kolejny debiut tej firmy w tym roku, który podkreśla jej znaczenie na rynku nieruchomości w Polsce.

Ministerstwo Finansów donosi, że Podlaska KAS zapobiegła przemytowi 520 tys. paczek papierosów. Ciężarówka została zatrzymana w Budzisku do kontroli przy polsko-litewskiej granicy, a kierowca deklarował, że wiezie ładunek torfu do Francji. Gdyby te papierosy trafiły do sprzedaży, naraziłoby to budżet państwa na stratę w wysokości 13 mln zł.

KAS przeprowadziła skuteczną operację, która uniemożliwiła wprowadzenie przemyconego towaru do obrotu. Wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób wspierali przemyt, poniosą odpowiedzialność prawną za swoje czyny.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiego oddziału KAS skontrolowali łotewską ciężarówkę w pobliżu polsko-litewskiego przejścia granicznego w Budzisku. Kierowca zdawał się być zdenerwowany, twierdząc, że jedzie do Francji z ładunkiem torfu.

Samochód został prześwietlony skanerem RTG, a w naczepie ujawniono zamiast deklarowanego torfu aż 520 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Dzięki zaangażowaniu Herę, owczarka belgijskiego wyszkolonego do wykrywania wyrobów tytoniowych, funkcjonariusze mieli podstawę do działania.

Kontrabanda zatrzymana przez policję miała negatywny wpływ na budżet państwa – strata wynosiła aż 13 mln zł. Prokuratura Rejonowa w Suwałkach przeprowadza śledztwo w sprawie kierowcy ciężarówki, który został aresztowany na 3 miesiące. Przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Każdy komunikat publikowany w serwisie PAP przeszedł weryfikację pod względem treści, a PAP SA nie wprowadza w nim żadnych zmian. Nadawca komunikatu odpowiada za jego treść zgodnie z art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.

Prokuratura zdecydowanie przeciwdziała nielegalnemu obrotowi i niezgodnym z prawem działaniom w związku z przestępstwami przeciwko mieniu.


Dystrybucja: pap-mediaroom.pl

About Author

Wiadomości Białystok

Wykorzystujemy pliki Cookies.    Polityka prywatności    Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM