19 June 2024
Gospodarka i Biznes

MKiŚ: Minister Paulina Hennig-Kloska zapowiada Konstytucję dla Puszczy Białowieskiej (komunikat)

  • 5 stycznia, 2024
  • 3 min read
MKiŚ: Minister Paulina Hennig-Kloska zapowiada Konstytucję dla Puszczy Białowieskiej (komunikat)

Serwis Samorządowy PAP zaprasza na webcast na temat „Telekomunikacja jako kluczowy czynnik rozwoju lokalnego”, który odbędzie się w czwartek, 11 grudnia o godzinie 12:00.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłasza, że Białowieski Park Narodowy będzie pierwszym celem wizyty nowego kierownictwa Ministerstwa. Minister Paulina Hennig-Kloska oraz wiceminister Mikołaj Dorożała spotkali się 4 i 5 stycznia 2024 r. w Białowieży, aby omówić przyszłość Puszczy Białowieskiej z lokalnymi społecznościami, przedstawicielami świata nauki, organizacji pozarządowych, leśników i samorządu. Ogłoszono także rozpoczęcie prac nad Konstytucją dla Puszczy Białowieskiej.

W trakcie wizyty wiceminister Mikołaj Dorożała odbył spotkanie z przedstawicielami zarządzającymi Obiektem Światowego Dziedzictwa „Puszcza Białowieska”, Białowieskiego Parku Narodowego, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku oraz nadleśnictw Białowieża, Browsk i Hajnówka.

Minister Paulina Hennig-Kloska oraz wiceminister Mikołaj Dorożała wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego, naukowcami i organizacjami pozarządowymi, które skupiały się na współpracy na rzecz Puszczy Białowieskiej. Spotkania miały również w swoim gronie wicemarszałka Senatu RP Macieja Żywno oraz Wojewodę Podlaskiego Jacka Brzozowskiego.

Minister Paulina Hennig-Kloska podkreśliła potrzebę nowego podejścia do podejmowania decyzji dotyczących środowiska w Polsce. Zamiast wydawać je zza biurka w Warszawie, teraz będziemy słuchać głosu środowisk lokalnych, naukowców, organizacji pozarządowych, leśników i samorządowców. Ta zmiana stylu pracy ma na celu wprowadzenie bardziej partycypacyjnego procesu podejmowania kluczowych decyzji, które mają wpływ m.in. na Puszczę Białowieską.

Minister Hennig-Kloska podczas wizyty w Białowieży ogłosiła plany stworzenia strategicznego dokumentu dla Puszczy Białowieskiej. Celem jest wypracowanie spójnego stanowiska. Obecnie trwają prace nad istotnymi dokumentami, a celem jest przygotowanie Konstytucji dla Puszczy – zapowiedziała.

Minister Dorożała ogłosił pierwszy publiczny konkurs na koordynatora ds. UNESCO dla Białowieży. Celem jest ochrona dziedzictwa, które jest ważnym symbolem Polski na arenie międzynarodowej.

Planujemy zorganizować konkurs na stanowisko koordynatora ds. współpracy z UNESCO dla Puszczy Białowieskiej. Wybrana osoba będzie odpowiedzialna zarówno za relacje międzynarodowe, jak i lokalne aspekty działań – powiedział minister Dorożała.

Publikowane komunikaty w serwisie PAP są prezentowane w formie oryginalnej, bez żadnych zmian wprowadzanych przez PAP SA. Odpowiedzialność za treść komunikatu ponosi nadawca, zgodnie z postanowieniami ustawy prawo prasowe (art. 42 ust. 2). (PAP)


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

About Author

Wiadomości Białystok

Wykorzystujemy pliki Cookies.    Polityka prywatności    Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM